Motorola Razr 5G има 6,2 ”дисплеј, Snapdragon 765G

Неверојатните спецификации на Motorola Razr

Motorola ги воодушеви своите корисници со официјалната премиера на новиот паметен телефон со флексибилен дисплеј наречен Razr 5G.

Елегантниот дизајн на Motorola Razr 5G е надополнет со помоќниот процесор Qualcomm Snapdragon 765G, нудејќи многу повисоки перформанси од Snapdragon 710 во оригиналниот модел. RAM меморијата е 8 GB.

Компанијата се погрижи да го опреми смартфонот со подобра камера, бидејќи во задниот дел веќе има сензор од 48MP.

otorola Razr 5G е опремен со 20 мегапикселна селфи камера со f / 2.2 и има 128 GB внатрешна меморија.

Уредот има и облога што го штити Motorola Razr 5G од прскање на вода. Вградената батерија на смартфонот има полнење од 2800mAh и нуди можност за брзо полнење од 15W.

Исто така, треба да забележиме дека задниот дел има сензор за 3D Длабочина на ToF и има опција за снимање на 4K видео со резолуција од 30 слики во секунда.

Продажбата започнува до крајот на есента во три бои: полиран графит, течен жива и руменило златни бои.

Цената е 1400 долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments