Можете да го украсите вашето биро во Switch Pokémon со овие додатоци на Хори.

Тие се достапни за нарачка сега на Амазон.

Ако имате покемони на мозокот со неизбежното ослободување на следната експанзија на Покемон меч и Шилд, Хори има многу додатоци со убав изглед на патот за да ви помогне да го искористите вашиот Nintendo Switch со саканите џебни чудовишта – и можете да нарачате сега од Амазон. Додатоците вклучуваат куќишта за носење, кожи за вашиот Switch Lite, па дури и тематски верзии на контролорот за зафат Hori’s Split Pad Pro.

Твитот на Хори вели дека нарачките доаѓаат „празник 2020 година“, а одблизу ќе можете да ги разгледате производите на онлајн продавницата на Хори. Но, на Амазон, нарачките веќе се во живо, а додатоците се испорачуваат помеѓу крајот на октомври и ноември, во зависност од тоа кој ќе го купите. Ако сакате да започнете да планирате кои ставки одговараат на вашиот буџет сега.

Ако сакате да купите некоја друга стока за покемони додека чекате на додатоците на Хори, има многу што да прелистате на веб-страницата на Центарот за покемони. Продавницата дури сега има предмети со тематика на Ноќта на вештерките, како што е овој сад со бонбони Генгар и плиша од покемони, облечени како други покемони. Преслатко!

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments