MSI GeForce RTX 3080 Ti пласирана во трговец со седиште во Полска, Х-Ком!

GeForce RTX 3080 Ti, кој NVIDIA не го објави официјално, беше прикажан на веб-страницата на Х-Ком, една од најголемите трговци во Полска, со ексклузивен дизајн на MSI.

Само неколку дена откако MSI објави дека ја испратил својата графичка картичка GeForce RTX 3080 Ti Ventus 3X OC до својот диспечерски центар во Лос Анџелес, се покажа дека истиот хардвер е наброен на Х-Ком. Како најголем малопродажник во Полска, Х-Ком има врски со управувањето со многу технолошки организации. На овој начин, компанијата може да ги научи сите информации за производот со ембарго пред лансирањето. Покрај тоа, секој може лесно да пристапи до страницата за производи MSI RTX 3080 Ti Ventus наведени на веб-страницата на X-Kom. Ова потврдува дека продавачот сега очекува испораки на RTX 3080 Ti од MSI.

На страницата што ја прикажува картичката MSI 3080 Ti Ventus 3X OC, нема информации за визуелните или техничките спецификации. Очигледно, деталите сè уште не се внесени, бидејќи производот штотуку е додаден на страницата.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti се очекува да излезе на 26-ти мај. Оваа графичка картичка ќе им биде претставена на корисниците со графички процесор GA102-225, како и содржи 10240 CUDA јадра и 12GB GDDR6X меморија. Во однос на цените, според гласините, иако многу страници најавија дека картичката ќе се продава за 999 долари, оваа информација сè уште не е потврдена и се очекува NVIDIA да им ја даде на своите партнери во бордот крајната цена непосредно пред лансирањето.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments