John Mulaney ќе биде водител на SNL!

John Mulaney ќе се врати како водител на шоуто Saturday Night Live следната недела, изјавија од студиото на шоуто – NBC. Ова е четврти пат во SNL кадешто токму John ќе биде домаќин на ова популарно шоу. Исто така по четврт пат се враќаат во шоуто The Strokes.

Последен пат кога Mulaney беше водител во SNL, тој го исмејуваше аеродромот на Њу Јорк кој е именуван La Guardia со музичка нумера која ја испеа со Pete Davidson, Chris Redd и специјалното камео на David Byrne. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments