Motorola го најавува Moto E6i, нов телефон од почетното ниво, кој доаѓа со Android Go!

Motorola го најави новиот почетен телефон Moto E6i, кој привлекува внимание со прифатлива цена и покрај слабите карактеристики. Moto E6i може да биде добра алтернатива за оние кои сакаат паметен телефон што ќе ги задоволува нивните дневни потреби.

Motorola, американската телекомуникациска марка што работи под чадорот на Lenovo, тивко го издаде својот најнов смартфон Moto E6i, чист буџетски. Паметниот телефон, кој има исклучително скромни карактеристики и ги привлекува оние што велат „здраво, пријатно“, не остава никакви прашалници за перформансите благодарение на оперативниот систем Android Go.

Напојуван од процесорот Tiger SC9863A развиен од Unisoc наместо процесор Qualcomm или MediaTek, паметниот телефон доаѓа со 2 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија. Покрај тоа, во случај на недоволен простор за складирање, можно е и проширување со картичка microSD.

Moto e6i

Motorola Moto E6i, кој има 6,1-инчен HD + резолуција со дисплеј, има засечен дизајн и рамки на екранот нормални за неговото ниво. Телефонот има главна камера со резолуција од 13 MP и сензор за длабочина со резолуција од 2 MP на задната страна и селфи камера од 5 MP во изрез.

Паметниот телефон, кој излегува од кутијата со Android 10 Go Edition, што е олеснета верзија на стандардниот Android, исто така вклучува и „Go“ верзии на стандардни апликации на Google. Поддржувајќи двојна SIM, VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2 конекции, паметниот телефон има батерија што се чини мала во денешните стандарди, како што се 3.000 mAh и брзина на полнење од 10W.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments