Најбрзите полициски автомобили

Најбрзите полициски автомобили

На полициските служби ширум светот им се потребни брзи и моќни автомобили, најчесто од две причини.Првата е да се демонстрира присуство и моќ со која треба да се воспостави почит кај криминалците,а втората да се учествува  во брза постапка.

На пример британската полиција користи моќни и ретки автомобили Lotus Evora но еве ги останатитенајбрзите полициски автомобили во светотод кои тешко би можел да избега криминалец

Alfa Romeo Giulia QV-Италија

BMW i8-Германија

Tesla Model X-Австралија

Nissan GT-R-САД

Ferrari FF –Дубаи

Lykan Hypersport-Абу Даби

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments