Најчудните работи на кои Ким Јонг Ун троши пари

Најчудните работи на кои Ким Јонг Ун троши пари

Кои се најчудните работи на кои севернокорејскиот лидер го троши своето богатство?

Увезен алкохол

Надвор од неговата матична земја, севернокорејскиот лидер постојано беше критикуван за трошење огромни суми на виски и коњак, кои ги увезува од разни земји само за себе.

Увезена храна

Ким Јонг Ун не само што прима увезен алкохол, туку и храна. Кога лидерот сака свинско месо, тоа е испратено од Данска. Кога јаде кавијар, тој мора да е од Иран. Ако побара манго, го добива од Тајланд.

Пијано

Луѓето кои свират на пијано обично поседуваат само едно. Никој не ги знае музичките вештини на Ким Јонг-ун, но познато е дека тој поседува 20 од овој музички инструмент.

Автомобили

На 7-годишна возраст, таткото на Ким Јонг-ун започнал да го учи да вози автомобил. Уште тогаш стана голем обожавател на автомобили. Денес тој има над 100.

Лично кино

Ким Јонг-ун потроши повеќе од 200.000 УСД на лично кино во неговиот дом. Може да собере 1.000 луѓе.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments