Најдобри филмови за гледање на Netflix

Најдобри филмови за гледање на Netflix

Ако сте во потрага по добар филм за гледање се надевам дека оваа листа ќе ви заштеди некое време.Нетфликс носи големи режисери за да им служат на оригиналите што го прават сè до Оскарите.

Но исто така има изобилство на помали приказни совршени за скромно големина на екранот.Не знаете што да гледате?Еве некои од најдобрите филмови:

Marriage Story, Приказна за брак -Скарлет Јохансон и Адам Возач даваат две од најдобрите перформанси во нивните кариери, како Никол и Чарли, двојка кои се впуштаат во емотивно и логистички комплицирани правни процеси вклучени во расипување на партнерство. 

Okja, Окја -една млада девојка од јужнокорејски земјоделец,чие милениче е генетски подобрена супер-свиња. Но, Окја е мета на голема корпорација која сака нејзино вкусно месо. 

Uncut Gems, Несечени камења -Достоинствениот настап за Оскар на Адам Сендлер не го виде номиниран, но неговиот извонреден потег.Несечени скапоцени камења е опуштена одисеја по дијамант златар зависник од коцкање. 

Annihilation, Уништување – Врз основа на романот на Џеф Вандер Мејер професорката по биологија низ тагата за губење на својот сопруг зафаќа работа во мистериозен армиски објект.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments