Најдобрите електрични скутери за секој буџет во 2020 година

Најдобрите електрични скутери за секој буџет во 2020 година

Брзо преклопување, лесен дизајн за лесно пренесување.

Овие електрични скутери ќе ви помогнат да се движите по улиците на САН Франциско,Њујорк или каде и да сте, бидејќи работите се надевам дека ќе се вратат во нормала.Со оглед на тоа што луѓето сè уште се повикуваат да останат дома колку што е можно повеќе и системите за јавен транзит насекаде каде работат на ограничени рути и распореди, да имате е-велосипед или  електричен скутер  може да има смисла за основно патување со кратки растојанија – тоа е лесен начин да се спуштите потребни производи со ранливото семејство и пријатели што е можно побрзо и безбедно . Или можеби сакате да покриете подолги растојанија побрзо од одење или можеби сте барале начини да го намалите стапалото на јаглерод – сите добри причини да размислите за возење.Научив многу од тестирање на различни типови батерии што работат со батерии, некои тестирани пред појава на коронавирус , други неодамна, на патување низ делови од средниот град Менхетен, околу Централ Парк или надолу со велосипедската патека Вест-страна . Овој преглед опфаќа електрични скутери и уреди слични на скејтборд. Е-велосипедите добиваат свој список. Зошто би сакале скутер над повеќе традиционален велосипед? Електричните скутери се подвижни и помали, и лесно можат да се зафатат со масовен транзит , оставете го во багажникот на вашиот автомобил или чувајте дома.

Еве некои од најдобрите електрични подвижни плочки

29-патки-алант

Унаги Е500

Унаги Е500

Вклучив рејтинг на отпорност на вода кога е достапен за секој електричен скутер. Рејтингот на IP, што се однесува на заштита од навлегување, ви овозможува да ја знаете отпорноста на прав или вода на производот. На пример, ако нешто има оценка IP54, првиот број по буквите се однесува на отпорност на цврсти материи, додека вториот се однесува на влагата.Исто така, и да не направиме голем дел од тоа, но јас го надминувам номиналниот капацитет за тежина за повеќето од овие производи. Во најголем дел, сите тие сепак настапуваа како што се очекуваше, иако можеби со малку помалку опсег или брзина. За време на овој преглед не беа повредени никакви уреди. И на крај, ако планирате да влезете во возните плочи , бидете сигурни во тоа . Оставете доволно простор меѓу себе и двете автомобили и возачите на обични стари велосипеди и скутери на човечки сили . Запомнете дека сте во можност да одите многу побрзо, затоа возете и поминете со претпазливост. Бидете сигурни дека ќе ја полните батеријата и проверете ги гумите. И, што е најважно, секогаш облечете шлем кога возите.

На Swagtron насилното однесување 5 елити е најмалку скап производ на оваа листа, и тоа е нејзината најголема карактеристика. Овој преклопен е-скутер не надминува ниту еден од производите споменати овде, но по цена од 299 американски долари е тешко да се жалите дека не е најдобриот електричен скутер на целокупниот пазар. Има единечен мотор од 250 ватитоа не вложува многу вртежен момент, но може да достигне непречена брзина на возење од 14 до 16 км / ч. Наведеното патно растојание е приближно 11 милји на целосно наполнета батерија, со литиум-јонска батерија ќе се наполни за 3,5 часа. Максималната поддршка е 320 фунти, а е-скутерот тежи 26 килограми. Иако поддржува поголеми возачи на мотори, поради неговиот мотор со низок погон, може да имате побавно полетување и забавување на наклоните. Исто така, може побрзо да го изгуби полнењето. 

Електричниот скутер Леви се лизга на оваа листа, како резултат на односот цена-практичност. Електричен скутер што може да достигне 18 км на час, чини околу 500 американски долари, тежи нешто помалку од 30 фунти и има отстранлива батерија е прилично добра секаде околу себе. Леви исто така има скутери достапни за изнајмување преку својата iOS и Android апликација. Леви има гуми исполнети со воздух што овозможуваат удобно возење. Батеријата се наоѓа во управувачката цевка, за разлика од многу други скутери, така што добивате одредена телесна флексибилност слична на таблата за оние трнливи патишта. Јас навистина ценам дека батеријата е исто така отстранлива. Секој со двор или скали може да го остави заклучен и да ја отстрани батеријата за да ја полни. Леви е оценет да патува околу 15 милји со полнење, но тоа не е во најголема брзина. Јас би рекол дека повеќето возачи се реализираа околу седум до 10 милји. Но, бидејќи е отстранлив, можете да купите втора батерија за 139 долари  и да ја носите со себе.

Segway Max е сигурен електричен скутер што може да ве однесе далеку. Оценето е да одите 40 милји на полнење (ако возите побавно и на рамно тло), што е смело тврдење на Segway. Во услови на реалниот свет, јас бев во можност да одам седум милји (дневно патување пред да работам од дома) со најголема брзина користејќи 45% од батеријата. Сепак, тоа е прилично добро со оглед на тоа што самиот скутер е прилично голем, тежок 41 килограм и јас често го добивав до 18мм на час. Гумите исполнети со воздух овозможуваат поудобно возење од сериите ES од Segway. Една карактеристика што навистина ја ценев беше кабелот за полнење. Тоа е генерички кабел за напојување без тула, што го олеснува носењето или заменувањето. Батеријата од 551-вати на час може да се наполни целосно за 6 часа. Да престанат, возачите само можат да ја користат рачната сопирачка. Исто така, е вградено bellвонче во рачката за да ги предупредува пешаците што доаѓате. И ако имате големи нозе, како и јас, ја сакав палубата за долги возења, што ми даде многу простор да се чувствувам удобно

ES4 Kick Scooter се наоѓа на врвот на синџирот на скутери за потрошувачи Segway, со секундарна батерија за да направи велосипед на долги патеки или долго време на возење. Може да помине околу 28 милји со едно полнење на батеријата, а електричниот мотор овозможува максимална брзина од 18 км / ч (што успеав да го погодим). Точката на преклопување на овој е-скутер е различна од другите во овој преглед. Целиот преден пост се склопува надолу, тркало и сè. За време на сопирањето, јас би ја префрлил тежината назад зад задното тркало, туркајќи се надолу врз спојлерската сопирачка заедно со удирање на рачката на сопирачката (што е antilock сопирачка), но без поголемиот дел од флексот на предната headtube, би се чувствувале во некои други скутери . Исто така, постојат амортизери кои помагаат при апсорпција на шок кога возите над трнливи површини. Моделот со двојна батерија тежи нешто повеќе од 30 килограми, а поддржува и возачи што тежат до 220 килограми. Скутерот има добра моќност и може да стави 300 до 800 вати во зависност од режимот на возење. Времето за едно полнење е подолго од просекот, околу седум часа. Ако не истечете време на батеријата и немате време за полнење, може да работи и како старомоден скутер. Спортува и некои прилагодливи LED светилки под палубата помеѓу гумите. Тие и некои други поставки можат да се прилагодат во апликациите iOS и Android

Oewheel Pint е 950 долари, практично половина од цената на поголемиот Onewheel Plus XR, кој чини 1.800 долари. Тежи 26 килограми и ги поддржува возачите до 250 килограми. Пинт може да патува шест до осум милји со полнење на батеријата со моторот што овозможува максимална брзина од 16 км на час. Тој е повеќе маневрирачки од кој било претходен Onewheel и повеќето други подвижни плочи. Работите се наклонети со леснотија и спортско задно, заедно со предните светла за ноќно возење. Плочката се управува со менување на тежината напред и назад за да се движи напред и назад, и пета до пети да се управува.

Премиум производителот на скутери Unagi додава нови опции за прилагодување на бојата и двоен мотор од 250 вати на овој ажурирање на минатогодишниот модел E450, наш претходен избор за најдобар сеопфатен електричен скутер. Зошто го нарекуваме овој Е500? Затоа што тоа е новиот вкупен напон на излез на моторот. Поради двојните мотори од 250 вати, на E500 му требаше малку поголема батерија (28,8 волти) од E450 за да го одржи истото патно растојание. Тоа го прави јаглеродното влакно и алуминиумското тело околу два килограми потешки, на само коса под 27 килограми.

Екранот е светло и лесен за гледање на сончева светлина и наместо да залепат bellвонче на скутерот, тие облекоа електричен рог што е доволно гласно за да се чуе преку затворен прозорец на автомобилот. Електричниот скутер може да достигне максимална брзина од 18 км на час и патно растојание од 15 милји. За да го запрете скутерот, само користете ја електричната сопирачка ABS или ставете малку притисок врз задната сопирачка на спојлерот за тие стрмни ридови. 

Скутерот Mercane Widewheel е најдобриот електричен скутер кога станува збор за моторната моќ во оваа постава. Напојуван од двојни мотори од 500 вати, има сериозна моќ за полетување и вртежен момент. 

Повеќето модели се заклучени на најголема брзина на возење од 15 км на час, но има напреден режим каде што можете да ја отклучите целосната моќност на батеријата и да ја возите на 25 км на час (но вие го сторите тоа на ваш сопствен ризик).Опсегот е до 20 милји со едно полнење на батеријата, и поддржува велосипедисти со тежина до 220 килограми. Палубата за возење е подолга и поширока од просечниот скутер, со што можете лесно да ги добиете двете нозе на таблата удобно. Има оценка IPX4.

Скутерот го добива своето име од своите гуми со ширина од 8 инчи. Гумите се одлични за да останете исправени за време на возењето, но вртењата се навикнуваат на пневматиците. За разлика од повеќето уреди со чест овде, на овој му треба клуч за да се започне.

Boosted е најпознат по моторизираните скејтборди, но сега влегува на пазарот на е-скутер со Rev-батеријата, најдобриот електричен скутер за софистициран сет. Ова непречено возење има моќен двоен мотор со 1.500 вати и пневматски гуми 9-инчни пневматици за максимална брзина на возење од 24 км на час. Поради својата моќност и брзината, најдобро е како електричен скутер за возрасни, а не баш скутер за деца – иако ако барате електричен скутер за деца, таму има многу опции.Rev $ 1,599 (и неговите пневматски гуми) поддржува велосипедисти со тежина до 250 фунти, што е за 30 килограми повеќе во тежина на тежина од некои други скутери на оваа листа, што го прави најдобриот електричен скутер колку што е капацитетот за тежина. Бонус: За оние со поголеми нозе, таблата е доволно широка за да ги добие рамо до рамо.

Onewheel Plus XR е поголем и постар брат на Пинт. Сè уште е едно од моите омилени, заради сеопфатната слобода што ја чувствувате при возење. Тоа заедно со можноста да патувате од 12 до 18 милји со целосно полнење на батеријата, плус моторот ви дозволува да погодите најголема брзина од 19 км на час. Убава карактеристика што се наоѓа во апликацијата, за iOS и Android е дека додека возите ќе добиете известување откако батеријата е на 50% за да можете да ја направите дома од каде и да се шетате. Апликацијата нуди куп други поставувања од прилагодување на социјално во одборот. Не е најпогодно за патување во однос на носењето, тежи околу 30 килограми, но е лесен за складирање. Покрај тоа, потребни се само два часа за целосно полнење на батеријата. 

Од сите скутери во оваа постава, ова е оној што може најтесно да го замени вашиот автомобил. За време на избувнувањето на СОВИД-19, Аполо Про направи големи работи и проверувајќи го семејството најбрз и најбезбеден начин да се обидат околу градот ујорк. Ова е удобно возење, поради двојните 10-инчни гуми исполнети со воздух и пролетната суспензија, што навистина ви треба за скутер што може да погоди 40 км на час. Про може да патува близу 50 милји со целосно полнење и се напојува со два мотори од 1.000 вати. Можете да го возите електричниот скутер во режим со еден или двоен мотор (балансирајќи го подолготрајниот век наспроти поголема моќност), или да добиете дополнително зелено со еко режим. 

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments