Најдобро купувајте го лошо читаниот календар, смета дека Црниот петок започнува следниот вторник.

На Prime Day и денот на новиот iPhone, не помалку.

Best Buy објави дека ќе ги започне своите зделки со Black Friday не во петокот по Денот на благодарноста во САД, туку следниот вторник, 13 октомври. Овој дводневен зделка ќе трае до 14-ти октомври.

Се разбира, не случајно овој временски прозорец се совпаѓа кога ќе се одржи Премиерот на Амазон 2020 година. Најдобра цена обично се занимава со зделки против премиерот Дневно секоја година, иако годинашниот премиер ден е различен бидејќи се случува толку близу до другите големи празници за купување, црниот петок и сајбер понеделникот, наместо во средината на летото. Па еве, пишуваме за зделките за „црниот петок“ во октомври.

Што се однесува до оние зделки што може да очекувате да ги добиете следната недела, Best Buy нуди само задевања. Ја рекла 70-инчната телевизија Самсунг 4K за 530 американски долари – зделка е толку добра, вели Бест куп, што ќе го краси насловот на рекламата за Црн петок кога ќе се појави подоцна овој месец. 530 долари за 70-инчен телевизор се чини добро, иако не знаеме дали е овој модел што е веќе 600 американски долари надвор од каква било продажба или малку поскап модел што во моментов е 750 американски долари.

Best Buy е и рекламни лаптопи кои започнуваат од 120 долари. Нема други специфики предвидени во однос на тоа какви брендови или модели ќе бидат заинтересирани за оваа цена. Дефинитивно не би очекувал премногу од што и да заврши лаптопот што се продава за оваа цена, но сигурно ќе ве известиме за тоа откако ќе дознаеме повеќе.

На крај, безжичните слушалки JBL Free ќе бидат 70 американски долари. Бест Беј тврди дека ова е за 80 долари од оригиналната цена, што се чини забележително. Haveе треба да видиме дали Амазон се совпаѓа со неа за време на Црниот петок.

Говорејќи за поклопување на цените, Best Buy се осврнува на она што се случува ако нешто што ќе купите сега во октомври, се продава за подобра цена за време на Црниот петок. Едноставно кажано, ќе ви ја врати разликата, веројатно автоматски. Но, тоа ќе го стори само за предмети што имаат порака „Цена на црниот петок“ е загарантирана на страницата на производот и само за купувања направени додека сте најавени на бесплатна сметка за Мое најдобро купување Во него се вели дека тие надоместоци ќе се направат до 14 декември 2020 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments