Најиконските градби низ целиот свет

Најиконските градби низ целиот свет

Архитектурата може да биде прилично фасцинантна.Архитекти  создадоа навистина уникатна зграда еве каде можат да се видат  повеќето.

Таџ Махал

Зграда Empire State

Потпрена кула на Пиза

Катедралата„Свети Василиј

Вселенска игла

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments