Најинтересните и најскапите работи што се продаваат на eBay

eBay слави 25 години онлајн купување овој месец

Основана на почетокот на септември 1995 година, eBay слави 25 години онлајн купување овој месец, дефинирани од иконските моменти и културните трендови што нè натераа да кликнеме на копчето купи сега на глобалната платформа.

eBay е најисплатливото и најуникатното место за шопинг, кое со текот на годините е дом на ретки, супер актуелни и бизарни наоди.

All Star Comics (колекционерско издание) – 963 223 американски долари

Lamborghini Aventador со две врати, кабриолет – 659.800 долари

Часовник Patek Philip Grand Complications – 535 499,99 долари

Пијано на Елвис Присли – Вм. Knabe & Co 1912 (собирачки и eBay за добротворни цели) – 375.190 долари

Колекционерска картичка Metal Universe од 1997 година со Мајкл Џордан 350.100 долари

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments