Објавени нови игри на неделата на GeForce Now!

Новите игри на GeForce Now се објавени во објава на блог објавена од NVIDIA.

NVIDIA ја сподели својата листа на нови игри на GeForce Now со играчите оваа недела, како и секој четврток. Компанијата, која минатата недела вклучи 13 различни игри, особено серијалот Stronghold, објави дека додаде 15 нови игри на својот сервис за игри во облак во четврток, 15 април.

Кога ќе погледнеме во списокот објавен од NVIDIA, ние сме добредојдени од Nigate Tale, која неодамна го имаше своето деби. Покрај тоа, Postal 4: No Porets, Torchlight III, Torchlight и Far Cry 2: Fortune’s Edition и Tomb Raider IV: The Last Revelation се меѓу новите додатоци на услугата. Доколку сакате, дозволете ни да ви оставиме список со игри на GFN во четврток, 15 април, без дополнително објаснување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments