Најновиот Blade Stealth 13 на Razer има чипови од 11-тиот генерал Intel и опција за OLED екран.

Игри со ултрапортабилност добива нов чип.

Razer’s Blade Stealth 13 е еден од најдобрите преносни лаптопи за игри што можете да ги купите. Денес, компанијата му дава освежување: само што објави „крај на 2020“ модел на својата 13-инчна арматура.

Единствената навистина голема промена од Blade Stealth 13 што се појави на почетокот на оваа година се чини дека е процесорот. Претстојниот Blade се напојува со чип од најновата генерација на Intel, Core i7-1165G7. Тоа доаѓа со GeForce GTX 1650 Ti, 16 GB RAM и 512 GB (надградба) складирање. Razer тврди дека е „до 2,7 пати“ побрзо во создавањето содржина и „повеќе од 20 проценти побрзо“ во канцелариската продуктивност од претходната генерација.

Другата извонредна промена е што сега постои опција за екран осетлив на допир FHD OLED, за која Razer вели дека ќе покрие 100 проценти од просторот DCI-P3. (Ова би било за креаторите на содржини на кои им требаат точни бои, наместо секој што сака да игра сериозни игри.) Како и неговиот претходник, овој Blade исто така може да доаѓа со 120Hz FHD панел без допир – највисока стапка на освежување што може да ја добиете на 13 -инчен лаптоп.

Конечно, Razer вели дека ќе видите надградба на квалитетот на аудио. Претходниот Blade Stealth 13 има пристоен аудио, но открив дека му недостасува силен бас при нашето тестирање. Новиот Blade доаѓа со нова аудио апликација од THX што ви овозможува да менувате претходно поставени аудио профили за различни сценарија (филмови, игри, музика, итн.) Или да креирате свои. Многу лаптопи имаат вакви аудио опции, а ефективноста секако може да варира, па со нетрпение очекувам да видам како звучи за мене подоцна оваа година.

Новиот Blade Stealth 13 ќе биде достапен во октомври со почеток од 1.799 долари (иста цена како и претходниот модел) на веб-страницата на Razer. Razer вели дека ќе дојде до „избор на трговци на мало“ подоцна во есента.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments