Најновиот Steam фестивал на Valve ви овозможува да пробате стотици компјутерски игри бесплатно.

Проверете стотици игри кои доаѓаат во Steam без никаков трошок.

За да им помогне да го осветлат вниманието на независните развивачи на игри, Valve’s Steam Game Festival се врати со есенско издание.

Сега до 13-ти октомври во 1 часот попладне ET / 10AM PT, компјутерските гејмери ќе имаат можност бесплатно да пристапат до голем број инди-игри што ќе излезат во следните шест месеци. Некои забележителни наслови вклучени на фестивалот на есенски игри се Alpaca Ball: Allstars, Cake Bash, Ghostrunner, Garden Story и Smash Ball.

Valve одржа фестивал на пролетни игри на почетокот на оваа година за да ја пополни празнината што остана по откажувањето на конференцијата за развивачи на игри. Тоа беше шанса за инди-развивачите кои ја изгубија можноста да ги демонстрираат своите наслови, да добијат функција на дигиталниот излог на Valve.

Покрај стотиците демо-игри на игри, Steam Game Festival: Autumn Edition, исто така, вклучува една недела вредни преноси во живо од креатори и програмери на содржини, како што се интервјуа и специјална игра и коментари за време на целиот настан.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments