Најскапиот Lamborghini Urus се продава во Русија

Најскапиот Lamborghini Urus се продава во Русија

Изменетиот кросовер Lamborghini Urus за кој се смета дека е најскап во светот во моментот, се наоѓа во продажба во Русија. Машината добила некои подобрувања од студиото SCL Global Concept и е во вредност од околу 334.000 евра.

Експерти од компанијата за подесување тврдат дека надворешноста на кросоверот е сменета на 80%.Кросоверот доби подобрена аеродинамика и е „шик“ во 24-инчни тркала со гуми со низок профил, на кои е напишано името на моделот. 

Телото на еднобојниот Ламборџини е насликано златно Centro Style GT. Има панорамски покрив со екрани вградени во задниот дел на предните седишта. Овозможува забрзување од 0 до 100 км на час за 3,6 секунди и максимална брзина од 305 км на час.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments