Настан iPhone 12 на Apple: 7-те најголеми објави.

iPhone 12 е тука.

„Apple“ штотуку го заврши настанот „Hi, Speed“, каде што конечно ги соблече четирите нови телефони „iPhone 12“, кои имаат целосно нов дизајн и сите ќе поддржуваат 5G безжични мрежи. Apple исто така го претстави HomePod mini, помала и подостапна верзија на паметниот звучник HomePod.

Apple го открива IPHONE 12, кој има нов дизајн и 5G.

iPhone 12 има нов дизајн со рамни рабови што се враќаат на iPhone 4 и iPhone 5. Стандардниот 6,1-инчен iPhone има две задни камери, и обете сега ќе поддржуваат ноќен режим. Тој, и целата линија на iPhone 12, поддржуваат 5G. И, екранот на iPhone 12 има нов стаклен капак „Керамички штит“ за кој Apple тврди дека ќе го направи екранот потраен. Може да го нарачате iPhone 12 на 16-ти октомври за 829 долари пред неговото издание на 23-ти октомври.

IPHONE 12 MINI Е ПОМАЛ IPHONE со екран од работ до работ.

„Apple“ исто така откри нов помал „iPhone“, „iPhone 12 mini“, кој има 5,4-инчен екран и слични спецификации на „iPhone 12“ со целосна големина. Може да го нарачате на 6-ти ноември за 729 американски долари, а ќе излезе на 13-ти ноември.

IPHONE 12 PRO MAX Е НАЈГОЛЕМИОТ IPHONE НА APPLE НЕКОГАШ.

„Apple“ најави нов „Max-Size iPhone“, а неговиот екран од 6,7 инчи е најголемиот на „iPhone“ досега. iPhone 12 Pro Max има три задни камери кои нудат опсег на оптички зум од 5X, сензор LIDAR за работи како подобрени апликации за проширена реалност и побрз автофокус и надворешен опсег од не’рѓосувачки челик. Ќе може да се нарача на 6-ти ноември за 1099 американски долари и ќе започне на 13-ти ноември.

Apple исто така лансира 6,1 инчен iPhone 12 Pro, кој ќе чини 999 долари и ќе биде достапен за нарачка на 16 октомври пред датумот на објавување на 23 октомври.

APPLE ЈА ПРОШИРУВА ЛИНИЈАТА НА HOMEPOD СО НОВИОТ HOMEPOD MINI.

Новиот HomePod мини е помал од оригиналниот модел со нова заоблена форма. Како и HomePod со целосна големина, мини има контроли на допир на горниот дел, интеграција со Siri, и доаѓа во две бои (сиво и бело во просторијата). Се напојува со чип S5, кој првпат дебитираше во Apple Watch Series 5. HomePod мини ќе излезе на 16-ти ноември за 99 американски долари, а може да го нарачате на 6-ти ноември.

VERSION ЈА НАЈАВУВА СВОЈАТА 5G МРЕЖА НА НАЦИОНАЛНО НИВО.

Version рече дека сега ја шири својата национална мрежа 5G, за која вели дека ќе достигне 200 милиони луѓе. Претходно, Verizon 5G исклучиво користеше технологија mmWave, која може да биде многу брза, но има ограничено покритие. Verizon’s 5G на целата земја ќе ја искористи технологијата на динамичко споделување на спектарот ”(DSS), што му овозможува на операторот да работи и LTE и 5G рамо до рамо.

MAGSAFE СЕ ВРАТИ КАКО НОВА БЕЗБЕЗБЕДНА ОПЦИЈА ЗА ПОЛНЕЊЕ НА IPHONE 12.

Apple повторно воведе полнење MagSafe, иако овој пат, тоа е во форма на безжични подлошки за полнење за новата постава на iPhone 12. Постојат две различни опции: MagSafe Полнач за полнење на еден уред истовремено и MagSafe Charger Duo за полнење на два одеднаш, вклучително и преклопно место за полнење на вашиот Apple Watch. Маските за iPhone 12 на Apple исто така имаат магнет внатре, така што сè уште можете да користите полначи MagSafe и исто така да закачите дополнителна галантерија како клип за паричник.

APPLE ГИ ОТСТРАНУВА ЖИЧНИТЕ СЛУШАЛКИ.

Како и со Apple Watch, Apple избра да го отстрани ѕидниот полнач од кутијата на iPhone 12, а нема да бидат вклучени ниту жичените EarPods. Вклучениот кабел ќе биде USB-C до молња.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments