Не е iPhone 13! Apple подготвува потполно НОВ ПРОИЗВОД!

Нема време за губење – покрај серијата iPhone 13, Apple, наводно, веќе работи и на сосема нов производ.

Тоа е флексибилен телефон!

Велиме „наводно“ затоа што е сè уште на ниво на гласини, но толку многу пати е докажано дека каде што има чад, има и оган.

Како што пренесува кинескиот „Економски дневни вести“, повикувајќи се на една од компаниите во дистрибутивниот ланец, Apple веќе ги нарача првите примероци на кои би можел да тестира како работат шарките за новиот флексибилен уред.

Се наведува дека компанијата има намера да направи таков издржлив телефон, што може да издржи повеќе од 100.000 отвори и затворања. Овие уреди треба да се соберат во Кина, а еден од најголемите партнери треба да биде Samsung.

Како друг голем партнер (иако срамежливо) се споменува Нипон, со кого Apple веќе соработувал на лаптопи. Според кинеските медиуми, презентацијата е планирана две години, а сè уште не е познато дали телефоните ќе имаат OLED или microLED екрани, како и какви било други спецификации.

Купертино сè уште не ги коментирал овие обвинувања, па затоа не добивме официјална потврда. Од друга страна, никој дури и не одговори да го демантира тоа, па затоа е сосема можно дека ова не е само шпекулација.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments