Netflix го става копчето ‘Play Shuffle’ десно на вашиот почетен екран

 Netflix го става копчето ‘Play Shuffle’ десно на вашиот почетен екран

Не знаете што да гледате кога сте расположени? 

Нетфликс има новата функција „Shuffle“ може да помогне.Компанијата потврдува дека тестира карактеристика што става големо копче со ознака „Shuffle Play“десно на почетниот екран на Netflix под иконата на вашиот профил на корисникот.Кога ќе се притисне Netflix случајно ќе пушти содржина што смета дека ви се допаѓа.Ова може да биде филм или шоу што моментално гледате,нешто што сте го зачувале на вашата листа или наслов што е слично на нешто што веќе сте го гледале.

Новото копче во моментов се појавува на апликацијата Netflix за ТВ уреди,многу за изненадување на многу корисници.Некои корисници сметаа дека додавањето може да биде забавно или корисно, додека други едноставно изгледаат збунети.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments