Можно е игрите од PlayStation да дојдат на Netflix!

Изгледа дека ќе се воспостави многу важно партнерство помеѓу Sony и Netflix.

Само пред неколку дена споменавме дека Netflix има намера да влезе на пазарот на игри. Иако платформата за видео-стриминг објави многу серии и филмови претходно, за неа е многу важно да влезе во платформата за игри. Netflix има 200 милиони активни претплатници ширум светот.

Од друга страна, Нетфликс очигледно има посеопфатни планови. Дури се зборува и за воспоставување партнерство со Сони и наскоро може да ги видиме игрите на PlayStation на Netflix.

Стив Мозер ја разгледа апликацијата Netflix и се појавија многу интересни детали. Според откриените податоци, поддршката на контролорот DualSense ќе биде додадена на новата услуга за игри. Но, уште поинтересно е што во апликацијата има скриншот од игрите на PlayStation Ghost of Tsushima.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments