Netflix најави 25 нови филмови и серии за во Октомври

Netflix најави 25 нови филмови и серии за во Октомври

Netflix ги објави датумите на дел од филмовите и сериите кој планира да ги објави во Октомври годинава. Некои од нив не им се објавени датумите но со сигурност ќе ја имаат својата премиера во Октомври, како на пример: Mank – биопик за креирањето на Citizen Kane.

1ви Октомври е силен старт за Netflix, откако откри дека најголем дел од новиот материјал ќе дебитира на овој датум. Тука е вклучен мистериозниот трилер на Alexandra Daddario – We Have Always Lived in the Castle, комедијата на Taika Waititi – Hunt for the Wilderpeople и војната драма на Orlando Bloom – The Outpost.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments