Netflix почна со снимањето на 3 сезона за Sex Education

Netflix почна со снимањето на 3 сезона за Sex Education

Netflix објави дека официјално започнува со продукцијата на третата сезона на серијата Sex Education. Видеото што Netflix го објави на својот Twitter профил, можеме да ја забележиме Gillian Anderson како го мести термостатот, а Asa Butterfield одлучува која игра ќе ја играат.

Подоцна може да видиме како Chris Jenks се пакува откако му ѕвони алармот. Connor пробува разни костуми. Сето ова се случува „позади камерата“ на шоуто и Netflix го искористи како видео од 2 минути со што ја најавија новата сезона.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments