Нетфликс прави серија во живо-акција Assassin’s Creed.

На пат се и анимирани серии.

Адаптација во живо-акција на долгогодишната серија на Ubisoft, Assassin’s Creed, доаѓа во Нетфликс. Шоуто ќе биде прво од неколкуте нови серии, објави Нетфликс, бидејќи договорот меѓу платформата за стриминг и Ubisoft „ќе влезе во иконата динамична приказна на иконата видео игра со глобална масовна привлечност за адаптации на акција во живо, анимирани и аниме серии “

Емисијата во живо е сè уште во рана фаза и има потреба од водител. Исто така е нејасно кога ќе се одржи или за што ќе се работи; франшизата е позната по комбинирање на историски поставки со современи наративи и се справи со сè, од крстоносните војни до Викинзите.

„Од неговите воодушевувачки историски светови и огромната глобална привлечност како една од најпродаваните франшизи за видео игри на сите времиња, ние сме посветени на внимателно создавање на епска и возбудлива забава заснована на оваа посебна IP и да обезбедиме подлабоко нуркање за фановите и нашите членови низ светот да ужива “, рече потпретседателот на оригиналната серија на Нетфликс, Питер Фридландр во подготвената изјава.

Нетфликс веќе најде успех во адаптацијата во живо на уште една сакана серија игри „The Witcher“, во која глуми Хенри Кавил. После првата сезона, Нетфликс објави шестделен дел од предиво-акција во живо со spinoff. Стриминг сервисот откри и преземање во живо на акција за Resident Evil на почетокот на оваа година.

Од делот на Ubisoft, не е прв пат развивачот да го прикаже својот научно-фантастичен свет на екранот. Во 2016 година, филмската адаптација со Мајкл Фасбендер беше пуштена на главно негативен одговор на критиката.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments