Nintendo прави римејк на првиот преносен гејминг систем

Nintendo прави римејк на првиот преносен гејминг систем

Ако помисли на Game Boy добра претпоставка, но не е тој. Дури една деценија пред иконскиот Game Boy, Nintendo го произведуваше Game & Watch уред кој содржеше 2-3 едноставни игри.

Играјќи на кратата на носталгијата, Nintendo објави дека Game & Watch конзолата се враќа модернизирана, но и во лимитирана едиција. Оваа вест е објавена на 35 годишнината на Super Mario Bros, и со тоа камбекот на уредот ќе биде целосно со Super Mario тема по што и името Game & Watch: Mario Bros.

Уредот ќе искочи во продажба на 13ти Ноември и ќе чини околу 50тина американски долари.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments