Nintendo Switch Lite е целосно распродаден

Nintendo Switch Lite е целосно распродаден

Вчера излезе вест навидум дека козулата е распродадена. 

На коронавирус  пандемија предизвика огромен пораст во videogame популарност како милиони продолжи да останат дома. Останато Nintendo Switch е скоро невозможно да се најде,бидејќи пандемијата го наруши глобалниот ланец за снабдување со електроника.Но почнувајќи од крајот на април,  Nintendo Switch Lite се врати на многу полици на малопродажба наидувајќи се на Amazon, GameStop,Best Buy и Target. .

Амазон и ИграСтр Заклучно со 28 јули напишаа не постојат Nintendo Switch Lites достапни за купување преку интернет нема на залиха асите нарачани веќе се доставени до вашета адреса.Следната генерација  пристигнува кон крајот на оваа година како хит продавниците за PlayStation 5 и Xbox Series X. Очекувајте дека тие ќе бидат класичен подарок за невозможно одмор, пристигнувајќи во мали количини и обележани од препродавачи на Интернет.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments