Nintendo Switch Pro објавен во продавницата на Amazon!

Амазон Мексико случајно го откри моделот Nintendo Switch Pro.

Како што е забележано од корисникот на Твитер @Alphabeat и дискутирано од следбеникот на попустите @ Wario64, според гласините, Амазон Мексико можеби го навел новиот ажуриран модел на Switch Pro на Nintendo. Очигледно, списокот беше зачуван места и други податоци не беа наведени од Амазон, освен името. Записот беше повлечен од Амазон кратко време откако беше откриен, но како и секогаш интернетот не заборава и беше можно да се направи скриншот од зачуваната страница на Амазон. Сликата од екранот можете да ја најдете подолу.

Останува да видиме дали овој производ е вистински или само некаква лоша шега, но фактот дека страницата е веќе отстранета може да каже нешто за нејзиниот легитимитет.

Вчера, „Блумберг“ и „Еурогамер“ објавија дека слушнале од извори запознати со ова прашање дека „Нинтендо“ наскоро ќе објави надграден модел на „Свит“ пред годинашниот дигитален настан Е3. „Разбирам дека ова е за да се натераат трети страни да работат на игри кои го поддржуваат надградениот Switch да ги објави овие проекти на E3 пред дигиталното ширење на сопствениот Nintendo“, напиша Еурогамер, следејќи го извештајот на Блумберг.

Nintendo Switch Pro Цена
Новиот модел на Nintendo Switch ‘Pro’ се вели дека ќе се продава заедно со моделот Switch Lite, а оригиналниот модел ќе биде укинат од употреба. Точните детали за неговата цена не се споделени, но се очекува да се продава по цена од повисока цена од сегашниот модел од 299 долари.

Гласините за новиот модел Switch 4K лебдеа веќе подолго време, но до сега Nintendo изјави дека не планира да издаде нов модел во овој момент. Доколку најновите гласини се точни, Nintendo планира да го лансира својот нов модел Switch подоцна оваа година со надграден хардвер и 720p OLED дисплеј. Како што е соопштено, новиот модел ќе може да се надополни до 4K резолуција преку технологијата за зголемување на вредностите на NVIDIA, DLSS во режим на одборот.

Оригиналниот Nintendo Switch беше објавен во март 2017 година и Switch Lite беше објавен во септември 2019 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments