Nokia C3 е следниот смартфон на компанијата

Nokia C3 е следниот смартфон на компанијата

Nokia C3 беше забележан на Geekbench и се чини дека е следниот смартфон на компанијата во својот опсег пријателски за буџет.Го носи името HMD Global Nokia C3 и покажува некои резултати и спецификации на ниво.Global веќе од денеска  ќе започне со промоцијата на повеќе нови смартфони, а еден од нив ќе биде новиот Nokia C3 смартфон кој ќе има екран помал од 6 инчи и секако многу ниска цена.

Nokia C3 исто така е познато дека ќе работи со осум-јадрен Unisoc процесор,3 GB RAM, 8 мегапикселна главна камера на задната страна, 5 мегапикселна селфи камера и батерија со капацитет од 3000 mAh.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments