Нов Opel Mokka Electric

Новиот Оpel Mokka

Електричен плус без емисија на гасови и плус енергичен е еднакво на новата Opel Mokka. Германскиот производител на автомобили сега ја открива втората генерација на својот компактен бестселер, моќна, целосно нова Mokka која совршено комбинира забава и модерност.

Тој е способен за електрично возење со нулта емисија, тој е многу ефикасен и покомпактен од кога било – совршено подесен за урбана спортска гимнастика, како и за безбедни возења на автопат.

И покрај малку подолгото меѓуоскино растојание (+2 мм), новата Mokka е 12,5 см. пократка од претходната генерација, додека на своите пет патници им нуди сличен простор за товар до 350 литри во нејзиниот багажник. Неговата вкупна должина од само 4,15 метри го прави супер лесен за маневрирање и паркирање во градските и приградските области.

Дизајнот на новата Мокка изненадува со зачудувачки пропорции и волшебна прецизност од нејзиниот севкупен, смел изглед, карактеризиран со кратки преклопи, широка позиција, до најмалите детали.

За прв пат во историјата на Opel, новата Mokka ќе биде достапна уште од првиот ден со целосно електрична варијанта. Возењето на Mokka-е комбинира оперирање без емисии на штени гасови со возбудливо искуство.

Електричниот мотор испорачува 100 kW (136 КС) и 260 Њутон метри максимален вртежен момент, веднаш достапен од тргнување. Брзите реакции, агилност и динамика се меѓу извонредните карактеристики. Возачите можат да изберат помеѓу три режими на возење – Normal, Eco и Sport – за добар баланс или најзабавно, во зависност од нивните преференции.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments