Нов сертификуван Xiaomi телефон

Сертификуван Xiaomi телефон со 5G поддршка и 120W полнач

Речиси секојдневно се зголемува бројот на уреди и компании кои ги најавуваат или подготвуваат опциите на брзо полнење од 100W или повеќе. Сега кај 3C агенцијата е сертификуван Xiaomi телефон со 120W полнач.

Xiaomi е моментaлно четврта компанија, која во претходните неколку недели вети големо зголемување на брзините на полнење. Пред неколку дена тоа го направи iQOO, а денес и утре своите полначи официјално ќе ги најават Oppo и Realme.

Уредот со ознака M2007J1SC ќе може да достигне 20V/6A преку полначот со број на модел MDY-12-ED. Не се познати останатите спецификации, освен податоците дека во прашање е 5G телефон.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments