Нова Batman игра од WB Montreal

Нова Batman игра од WB Montreal

Новата игра за Бетмен, која моментално е во развој од страна на Warner Bros. Montreal, ќе има ажурирана верзија на системот Nemesis, што се гледа во Middle-Earth: Shadow of Mordor и Shadow of War, според гласините.

Говорејќи на Твитер, TheComixKid, кој се покажа како сигурен во минатото во врска со гласините за DC, неодамна откри дека претстојната игра ќе го прикаже Nemesis System комплетен со различни фракции.

Меѓу овие фракции ќе биде и Градската полиција Готам. Играта ќе има и врски со други игри, но не е јасно дали се работи за други DC игри, како што истекоа претходно, или игри како Batman Arkham.

Интересно е што градската полиција на Готам ќе го лови Бетмен и неговите сојузници.

Играта на Warner Bros Montreal Batman, за која се шпекулира дека ќе го носи името Gotham Knights, очигледно ќе го активира Универзумот на DC Game Universe, во кој ќе бидат вклучени следните титули на Rocksteady Games, за кои се шпекулира дека е игра за Suicide Squad, како и игра за следената генерација на конзоли Superman.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments