Потврдена е новата игра на Call of Duty!

Новата игра на Call of Duty, која ќе биде објавена оваа година, е одобрена од официјалните претставници на компанијата.

Activision, кој неодамна одржа финансиски состанок, сподели неколку информации со јавноста по овој состанок. Со објавата на компанијата, одобрена е и новата игра на Call of Duty, која ќе излезе оваа година.

Според изјавата дадена од студиото за програмери, гледаме дека ќе се појави нова игра на Call of Duty во последните месеци од оваа година. Сепак, не е направена официјална изјава за тоа кое студио ќе ја развива оваа игра и која серија ќе биде под-игра. Сепак, според информациите споделени од извори блиски до компанијата, првите официјални соопштенија за новата игра од серијата се очекува да бидат објавени во средината на оваа година.

Како што знаете, Activisoon се појави пред играчите оваа година со Call of Duty Black Ops Cold War. Продукцијата, за која станува збор веднаш по Black Ops 1, успеа да собори рекорд од првиот ден кога беше објавен.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments