Нова снимка од Galaxy Z Fold 2

Се појави ново видео, кое прикажува некои софтверски трикови

Samsung Galaxy Z Fold 2 е претставен на неодамнешниот Samsung Unpacked настан, но не се објавени целосните детали за уредот.

Се очекува јужнокорејската компанија информации за остатокот од спецификациите и цената на уредот да понуди на настанот закажан за 1. септември.

Прикажан е прв увид во Flex Mode, кој дебитираше на Galaxy Z Flip моделот, за сега пристигнува и на Z Fold 2, благодарение на редизајнираниот систем со шарка за преклопување, која овозможува нови позиции на свиткување.

Тука е и увидот во 6,2-инчниот надворешен дисплеј, како и подесувањето за 120Hz или пак 60Hz освежување на дисплејот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments