Нови датуми за наградите Златен глобус

Нови датуми за наградите Златен глобус

Холивудското здружение на странски новинари објави промена во распоредот за своите награди „Златен глобус“. 78-тата церемонија ќе се одржи на 28 февруари следната година а местото на настанот повторно ќе биде хотелот Беверли Хилтон и домаќин на sвездите Тина Феј и Ејми Полер .Номинациите ќе бидат објавени на 3 февруари.

Новите датуми беа целосно очекувани во услови на растечката пандемија на коронавирус. И откако Оскарите беа одложени за два месеци во 2021 година ова предизвика промена во распоредот на сите други награди.30 ноември е крајниот рок со кој сите филмски и телевизиски продукции ќе можат да учествуваат на натпреварот за една од најзначајните награди во филмскиот бизнис.Двете актерки беа домаќинки на претставата три последователни години помеѓу 2013 и 2015 година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments