Новите модели на Macbook Pro ќе бидат во продажба во Септември!

Како новина, новите модели на MacBook Pro ќе имаат мини LED дисплеј.

Следната генерација на модели MacBook Pro во голема мера се очекуваше да бидат објавени на WWDC 2021. Сепак, ова очекување не се оствари. Згора на тоа, според вестите во Блумберг, Марк Гурман изјави дека новите модели на MacBook Pro ќе бидат објавени на лето. Сепак, новиот извештај тврди дека лаптопите може да пристигнат заедно со серијата iPhone 13 во септември.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments