Споделени нови рендери од новиот Samsung Galaxy Z Fold 3!

Пристигнаа нови визуелни дела кои го откриваат дизајнот на Galaxy Z Fold 3, на најновиот смартфон што може да се склопи, на кој работи Samsung. Визуелите создадени врз основа на новостите што се појавија досега привлекуваат внимание кон низата камери на телефонот.

Првите вести започнаа да доаѓаат од Galaxy Z Fold 3, кој се очекува да биде еден од најамбициозните телефони што Samsung ќе ги има во 2021 година. Се сметаше дека телефонот ќе доаѓа со вграден S-Pen, ќе има вградена предна камера во екранот и низа камера на задната страна, која е прилично слична на Galaxy S21 Ultra.

Сега, споделена е слика на Galaxy Z Fold 3 создадена врз основа на сите овие новости. Бен Гескин, кој ја сподели сликата, е прикажан како сигурен извор поради сликите што ги споделил неколку месеци пред да бидат објавени телефоните за тоа како ќе изгледаат iPhone X и Samsung Galaxy Fold 2.

Galaxy Z Fold 3

Samsung, кој прави сериозни подобрувања во однос на дизајнот со секој нов телефон од серијата, се чини дека има за цел да обезбеди совршено искуство на екранот со тоа што ќе се ослободи од изрез со предната камера вградена во екранот.

Иако оваа информација сè уште не е сигурна, знаеме дека еден од најважните случувања во 2021 година ќе биде вклучувањето на технологијата на камерата вградена во екранот во нашите животи. Не е тајна дека Самсунг има сериозна работа во овој момент, и исто така е меѓу тврдењата дека компанијата прво ќе го претстави ова искуство на екранот со лаптоп.

За Galaxy Z Fold 3 исто така се смета дека доаѓа со камера која е прилично слична на главната низа на камери на Galaxy S21 Ultra. Токму ова го гледаме на објавената слика. Покрај тоа, тврдењето дека телефонот ќе доаѓа со внатрешно S-Pen, што го сретнавме во претходните вести, исто така беше вклучено во објавените слики.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments