Нови трејлери: His Dark Materials, Fireball, Uncle Frank, и многу повеќе

Плус нашиот втор поглед на новата сезона на The Mandalorian.

Конечно успеав да го гледам специјалното обединување на The West Wing и иако бев ревносен обожавател на оригиналното шоу, сепак се чувствував малку фрустриран. Прво да го извлечеме од патот: неверојатно беше да се види како супер талентираната екипа се враќа толку лесно во овие улоги – Martin Sheen е роден да го игра Jed Bartlet, Allison Janney е сè уште прекрасна како CJ Cregg, а Richard Schiff е совршен како грумен Совеста во Белата куќа Toby Ziegler. Sterling K. Brown имаше незавидна задача да го игра Leo McGarry на местото на покојниот John Spencer и тој го извлече прекрасно. Исто така: Дали Rob Lowe старее, некогаш? Истото прашање и за Janel Moloney.

Но, ако целта на овој специјален перформанс беше да ги охрабри младите да гласаат, се плашам дека можеби ја промаши границата. Намалувањето со пораките „зошто треба да гласате“ од специјални гости како претседателот Bill Clinton, членката на актерската екипа Elisabeth Moss и Lin-Manuel Miranda се движеа од проповедник до незгоден. Прикажувањето бис-изведба на една епизода на ТВ што првпат се емитуваше пред скоро 20 години на релативно нов платен канал како што е HBO Max, не изгледа како најдобриот начин да се достигнат млади или гласачи за прв пат. Публиката веројатно беше составена од стари како мене кои ја сакаа оригиналната претстава и да се разбереме: повеќето луѓе кои се прилагодуваат на политичката драма на Aaron Sorkin веќе одлучија за кого гласаат.

Се надевам дека ќе видиме издание на шоуто за обединување на The West Wing  пред поширока публика. Нека Bartlet е Bartlet!

Оваа серија на трејлери вклучува Uncle FrankThe Empty Man, Season 2 of His Dark Materials од неговите мрачни материјали, документарецот на Вернер Херцог „Fireball“ и The Mandalorian.

FIREBALL: VISITORS FROM DARKER WORLDS

Документарец за метеоритите и како тие влијаеле врз човечката цивилизација – сигурно, зошто да не? Во режија на Вернер Херцог и вулканологот Клајв Опенхајмер, Fireball вклучува интервјуа со научници, верски водачи и сцени од апокалиптични играни филмови како Deep Impact (интересен избор, но верувам дека Херцог знае што прави). Fireball пристигнува на Apple TV Plus 13-ти ноември.

UNCLE FRANK

Хомосексуалец кој беше отстранет од неговото семејство во Длабокиот југ во 70-тите години на минатиот век, се враќа дома со својата обожавателна внука и посветен партнер за да жали за смртта на неговиот татко. Може да се пофали со ѕвездени улоги, а е во режија на Алан Бол, американски писател за убавина и творец на Six Feet Under. Да, тоа е Пол Бетани како Френк;. Ѕвездите се Марго Мартиндајл, Јуди Грир, Стивен Рут, Стив Зан, Софија Лилис и Питер Мекдиси. Вујко Френк дебитира на видеото на Amazon Prime на 25-ти ноември.

THE EMPTY MAN

Група тинејџери несакајќи ослободува некаква злобна сила извикувајќи го неговото име – запрете ме ако сте го слушнале ова претходно (исто така, можете да направите игра за пиење за тоа колку често зборовите „празниот човек“ шепотат со застрашувачки гласови низ трејлер). Џејмс Беџ Дејл глуми во оваа адаптација на стрип серијата „Празен човек“. Празниот човек ќе се појави во кината (да, навистина) на 23-ти октомври.

HIS DARK MATERIALS SEASON 2

Ова е втора сезона на серијалот адаптиран од фантастичната серија на млади Филип Пулман за сирачето Лира Белакуа и нејзиниот демон Пан, кои се соочуваат против моќна религиозна група во алтернативен универзум. Дафн Кин, Џејмс Мекавој, Рут Вилсон и Лин-Мануел Миранда. Го погодува HBO Max на 16-ти ноември.

THE MANDALORIAN

Оваа втора сезона се отвора со Гас Фринг Моф Гидеон кој вели „Имаш нешто што сакам“ и оттаму рампува: Борци за ВРС! Активни пакети! Бура-бури! Бебе Јода! Втората сезона на многу популарното шоу премиерно се прикажува на Дизни плус на 30 октомври.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments