Нови трејлери: The Stand, A Teacher, The Watch, The West Wing, и многу повеќе.

Плус многу чуден треилер за нешто што се вика Fat Man.

Знам дека доцнам на забавата (околу пет години), но штотуку започнав да ги гледам Grace и Frankie на Netflix и дали можам да кажам колку е прекрасно да се гледаат неверојатни актерки како Jane Fonda и Lily Tomlin на врвот на нивните овластувања? Цели, ти велам.

Оваа недела има многу нови траилери, вклучувајќи и еден за кој сум исклучително возбуден: Новата серија базирана на книгата „The Stand“ на Stephen King од 1978 година, за смртоносна пандемија што ги принудува преживеаните да избираат меѓу добрите и злите фракции. Еј, како е тоа за ново релевантно ?! Еден од ликовите во приколката дури забележува за некој што „ќе не заштити во овие несигурни времиња“, така.

THE STAND

The Stand останува еден од најдобрите романи на King, масивен том со повеќе од сто карактери и испреплетени заплети. Тоа беше предмет на минисерија во 1994 година (што King исто така ја напиша) на Еј-Би-Си, која доби кимање на Emmy. Ми се допаѓаше Gary Sinise како Stu Redman во верзијата од 1994 година, но навистина се радував да видам што прави James Marsden со главната улога. King, наводно, ќе ја напише деветтата и последна епизода од серијата, со нова кода. Актерската екипа исто така може да се пофали со Whoopi Goldberg како света мајка Abagail и Alexander Skarsgård како злобниот Randall Flagg. The Stand доаѓа на CBS All Access (или како и да го нарекуваат) на 17-ти декември.

THE WATCH

Фановите на покојниот Terry Pratchett го чекаа овој скоро цела деценија и се чини дека „Watch“ конечно ќе дебитира на почетокот на следната година. Врз основа на полициските сили Ankh-Morpork City Watch од серијата Pratchett’s Discworld, во „The Watch“ играат Richard Dormer како Vimes и Lara Rossi како Lady Sybil Ramkin. Се појавува во BBC Америка во јануари 2021 година.

A TEACHER

Kate Mara глуми како наставничка која започнува нелегална врска со нејзиниот ученик. Знак дека режисерите ја обработуваат темата користејќи соодветна леќа за 2020 година (и не само правејќи фантазија за титрирање): има придружна ПСА произведена во партнерство со Националната мрежа за силување, злоупотреба и инцест (ДОINД). Еден наставник го погоди FX на Hulu (дали можеме да добиеме помалку збунувачки имиња за вашиот излез, ве молиме, забавна индустрија) на 10-ти ноември.

THE WEST WING SPECIAL

Членовите на оригиналната екипа на долгогодишната серија на NBC повторно се обединија на сцената за да ја пресоздадат епизодата „Hartsfield’s Landing“ од 2002 година. Морам да кажам, го сакав ова шоу за време на неговото прво изведување и беше толку утешно да ја слушнам зголемената тематска песна и повторно да ги видам Toby, Sam, Josh, и CJ. Претставата е наменета за подигање на свеста за непартиската организација за учество на гласачите Кога сите гласаме, а во него се вклучени Martin Sheen како President Bartlet, Richard Schiff како Toby Zeigler, Bradley Whitford како Josh Lyman, Allison Janney како CJ Cregg, and Rob Lowe како Sam Seaborn, заедно со повеќето од остатокот од оригиналната екипа. President Obama, Michelle Obama, President Clinton, и Lin-Manuel Miranda се меѓу „специјалните гости“ кои се наведени да се појават. Специјално западно крило кое ќе има корист кога сите ќе гласаме за HBO Max на 15-ти октомври.

INVINCIBLE

Серијалот стрипови на Robert Kirkman за тинејџер кој ги открива своите суперсили има улоги во везди во кои е вклучен Steven Yeun како Mark Grayson, J.K. Simmons како неговиот татко, Omni-Man, како и Mark Hamill, Sandra Oh и Seth Rogen. Советувајте се дека Kirkman ветува дека серијата ќе вклучува силно насилство на стриповите, плус „малку зачин“. Invincible ќе дебитира на Amazon Prime Video во 2021 година.

FATMAN

Еве траилер за бонуси (без очигледен датум за објавување на филмот) за која ми беше збунувачка половина од најавата за Твитер минатата недела. Дали е тоа темна комедија? Дали е сатира? Дали е тоа некој вид алегорија? Или, тоа е навистина лоша идеја за филм? Почекајте го тој момент кога ќе сфатите кој би требало да биде Fat Man. Јас нема да расипам, само гледај.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments