Новиот Aston Martin Victor со моќност од 836 коњски сили

Новиот Aston Martin Victor со моќност од 836 коњски сили

Со V12 , 7.3 литарски мотор кој произведува јачина од 836 КС, шест-брзински менувач Aston Martin Victor е автомобил од модерната ера. Овој автомобил е инспириан од претходниот претседател на компанијата Victor Gauntlett кој има дизајнирано неколку легендарни автомобили во минатото како што се: V8 Vantage и DBS V8 RHAM/1. Воланот на автомобилот е инспириран од F1 болидите.

Комбиниран со маханичките елементи од моделите Оne-77 и Vulcan, и подобрен од страна на инжињерите од Valkyrie програмата, овој Aston Martin е најмоќниот автомобил со мануелен менувач што некогаш бил произведен од страна на компанијата.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments