Новиот Jeep Grand Wagoneer SUV ќе ја надмине сумата од $100,000

Новиот Jeep Grand Wagoneer SUV ќе ја надмине сумата од $100,000

Долго очекуваниот Jeep Grand Wagoneer SUV ќе ја надмине цената од $100,000, превејќи го едно од најскапите возила на брендот со цел да се натпреварува со Cadillac Escalade, Land Rover Range Rover и други.

Новото SUV доаѓа и со друг модел наречен Wagoneer, кој ќе започнува да се продава со цена од $60,000 според Christian Meunier, глобален претставник на Jeep. „Wagoneer ќе го прошири портфолиото на возилата кои го редефинираат Американскиот премиум квалитет и нудат уникатно искуство за нашите корисници“ – изјави Meunier. Моделите се очекува да пристигнат веќе следната година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments