Новиот комплет од 2646 парчиња на Lego

Чувствувате дека? Тоа е непогрешливата и огромна сензација на носталгија за младоста на мочуриштата што тече низ крвта, бидејќи 35-годишнината од системот за забава „Нинтендо“ ви треска. Оригиналниот НЕС утре наполни 35 години, а за да прослави уште еден шокантен потсетник за сопствената смртност, Лего само најави уште еден сет со фантастичен изглед, кој треба да пристигне подоцна ова лето.

После кратко задевање, комплетот за градење NES сега е официјално официјален, со изградба на конзола, кертриџ и контролор што може да се изгради (дури и пристаништата RCA се присутни на страната на системот). Играта може да се вчита во системот и да се заклучи на место, а контролорот има свој кабел што се приклучува директно во предниот дел. Меѓутоа, пицер на резистентност е тоа телевизиско време соодветно за период. Има едно градежно 2Д Марио што трча и скока по ниво што се расплетува и се свитка додека вртите рака на рака.

Искрено, егзекуцијата е одлична. Само навистина, навистина умен. Играта е на осум-битната графичка графика на класичната конзола, додека нуди и симпатичен колега на веќе најавенот сет МАРИО.Силата на синергијата е силна тука. Марио од другиот комплет всушност се приклучува во горниот дел на телевизорот откако ќе извадите парче, со звучникот да ја репродуцира саундтракот и ефектите бидејќи неговиот 2Д колега го пробива нивото.

Ниту еден збор за цени, но јас сум подготвен да се обложам дека конечната цена не е предмет за многу фанови. Исто така, знаејќи што знаеме за Лего, се чини безбедно да се претпостави дека нема да биде ефтино. Во сетот има 2.646 парчиња. Тоа е една од најпознатите технички импресивни комплети на Лего што сум ги видел, започнувајќи со деталната точност на конзолата и навистина ја зафаќам изрез со системот за чудак што ја напредува позадината, бидејќи Марио, прицврстен за стап, се граничи нагоре и надолу . Во меѓувреме, Марио од другиот сет ги скенира боите на сериите блокови одозгора, испуштајќи ги соодветните звуци.

Искрено, оваа работа ефикасно ги активира сите човечки центри на носталгија истовремено, и ти си немоќен да го негираш, за да може и да одвоиш пари и да издвоиш простор за полица. Ако морав да претпоставам, би го ставил некаде во балбарката од 300 американски долари. Размислете за Марио да ја постави претставата за деца и ова комплиментарно парче за разговори за нивните родители кои пораснале играјќи го оригиналниот систем. Достапно е преку страницата Лего (и оние продавници за тули и минофрлачи што се случува да бидат отворени) почнувајќи од август, заедно со сетот Супер Марио). Willе биде достапен кај дополнителни трговци на мало во одреден момент следната година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments