Новиот лик на Valorant, Skye, ви овозможува да повикате магично зелено кутре за да ја разгледате картата.

Третата сезона на тактичкиот стрелец започнува на 13-ти октомври.

Тактичкиот стрелец на Riot, Valorant, влегува во својата трета сезона, која инвеститорот ја нарекува Act Z, на 13-ти октомври, а штотуку го видовме последниот од новите додатоци на ажурирањето: еден австралиски агент по име Skye се приклучи во списокот и донесе неколку убави вешти натприродни моќи.

Ликот, попасивен агент со наклонетост кон природата и нечовечките придружници, може да повика птици за извидништво, па дури и куче со кое можете да ја отелотворите и измиете картата за да извршите извидувачки и зашеметени противници.

Skye го означува 13-от агент во составот на Valorant, а нејзините извиднички и лекувачки способности сигурно ќе ја разнишаат играта доста, па затоа Riot не го испушта ликот официјално до 27-ми октомври. Тоа му дава на студиото малку време да се подготви и да се осигури дека нема да се појават грешки во играта или други пречки или од новите мапи на сезоната или од Skye како карактер што може да се игра пред да воведе потенцијално мета-менувачки фактор во конкурентското поле.

Во прилог на нов агент, Riot додава и нова мапа, Icebox и вообичаен пакет за борба со Act 3 со цела низа нови кожни оружја и друга козметика за отклучување.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments