Новиот Nissan Z доаѓа на 15 Септември

Новиот Nissan Z доаѓа на 15 Септември

Најпрвин ќе го видиме прототипот на претставувањето, но новиот Nissan Z најверојатно ќе се вика 400Z. Долгото чекање за новата верзија на Nissan Z е скоро готово. Nissan официјално ќе претстави прототип верзија од спортскиот автомобил на 15 Септември. Тоа значи дека производсвото на новото возило ќе биде во многу скоро време.

Nissan 400Z се очекува да биде напојуван со twin-turbo 3.0 литарски V6 мотор кој произведува околу 400 конски сили. Менувачот ќе биде мануален, но ќе биде понудена и автоматска верзија од него. Серијата Z е со богата историја која ги вклучува легендарните модели на Nissan како што се: 240Z од 1970тите и 300ZX со раните 1990ти.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments