Новиот полнач ќе го полни вашиот телефон за само 15 минути

Во моментов најбрзиот полнач на пазарот е Oppo

Станува збор за полнач од 65 W наречен SUPERVOOC 2.0. Со овој полнач, корисниците можат да ја наполнат батеријата од 4.000 mAh на нивниот паметен телефон за само триесет минути.Но, тоа не е крај на тоа.Oppo не е задоволен со полнач од 65 вати. Покрај тоа, компанијата објави дека планира наскоро (поточно утре) да го стави својот уште подобар полнач за смартфони на пазарот. Willе биде неверојатен полнач од 125 вати. Oppo неодамна објави „закачка“ на својот профил на Твитер во која го објави својот нов полнач

Но, можно е дека утре (или задутре) би можеле да добиеме некои информации за тоа кога би можеле да го видиме новиот паметен телефон Oppo на пазарот, кој доаѓа со поддршка за полнење од 125 вати.Овие полначи ќе бидат 120 W и ќе бидат компатибилни со новите паметни телефони. нивната технологија овозможува полнење од 0 до 50% за пет, додека за 100% треба да почекате 15 минути.Се надеваме е дека многу други производители, не само Oppo и Vivo, во своите решенија за уште побрзо, побрзо полнење, ќе најдат решенија за сите и тековните проблеми со кои се соочуваат моментално. Во секој случај, технологијата за брзо полнење од 65W веќе нема да биде најбрза на пазарот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments