Новиот смартфон на Motorola со 5G и цена од $500

Новиот смартфон на Motorola со 5G и цена од $500

Motorola објави повеќе од 10 смартфони оваа година, и гласините велат дека уште едно големо откритие доаѓа наскоро. Последниот проект на брендот за телефони е новиот Motorola One 5G, смартфон од средната класа кој ги воодушеви критичарите.

Со цена од $500 смартфонот со оперативен систем на Android носи со себе уникатни карактеристики и енормна батерија. Во други зборови ова е вистинскиот договор за корисниците кои не сакаат да платат значителна сума за смартфон.

Телефонот користи Qulacomm Snapdragon 765, со 4GB RAM и 128GB меморија, но прифаќа и microSD до 1TB. 6.7 инчен екран со FHD+ резолуција. Телефонот се очекува да пристигне во текот на оваа година.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments