Новиот трилер на Nolan потфрли на Box office-от

Новиот трилер на Nolan потфрли на Box office-от

Во Јули оваа година,  Warner Bros изјавија дека новиот филм на Christopher Nolan – Tenet ќе биде објавен на 3ти Септември. Но првите бојки кој ни доагаат од Box office-от не се така сјајни. Според тоа, Tenet се прикажал во 2,810 кино сали минатиот викенд и филмот направил приход од само 20.2 милиони долари.

Сепак 20 милиони не се многу откако ќе се земе во предвид дека буџетот на филмот изнесувал 200 милиони долари. Причината за вака малите приходи на филмот се поради пандемијата и неработењето на кината во полн капацитет.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments