Ново видео за Huawei Mate 40 Pro

Huawei не изненади со изгледот на новиот модел

Huawei Mate 40 Pro според првичните информации ќе располага со 6,8 инчен дисплеј со Quad HD Plus резолуција.

Има Edge дисплеј со поостри агли на рабовите, мал засег на десната страна каде ќе бидат поставени физичките копчиња.

На задната страна ќе биде поставена главната камера со четири сензори во кружен модул.

Првото рендер видео кое го објавија OnLeaks и PriceBaba открива дека моќниот смартфон Huawei Mate 40 Pro покрај тоа што ќе има врвен хардвер и перформанси, ќе може да се пофали и со феноменален изглед.

Сеуште немаме официјални информации објавени од Huawei за цената или датумот на објава.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments