NVIDIA додава 12 нови игри на услугата GeForce Now!

NVIDIA додаде 12 нови игри на својата услуга GeForce NOW.

NVIDIA продолжува да додава нови игри на својот сервис GeForce Now. Компанијата, која редовно додава нови игри на платформата секој четврток, сега излезе со 12 нови игри.

Со објавувањето на блогот од компанијата, на платформата се додаваат вкупно 6 игри поддржани од RTX. Овие игри вклучуваат популарни продукции како Cyberpunk 2077, Control, Watch Dogs Legion и Metro Exodus. Така, претплатниците на GeForce Now Founders со функција RTX ON ќе можат да ги играат овие продукции на списокот со поддршка за следење на зраци во реално време.

Покрај тоа, NVIDIA наведува дека 12 нови игри се додадени на услугата GeForce Now. Меѓу овие игри, нè пречекуваат продукции како Everspace и South Park: The Fractured But Whole. Новите игри додадени на платформата се наведени како што следува:

Новите игри поддржани од RTX

 • Cyberpunk 2077
 • Control
 • Watch Dogs: Legion
 • Metro Exodus
 • Shadow of the Tomb Raider Definitive Edition
 • Deliver Us The Moon

Нови игри на GeForce Now

 • Everspace (Steam)
 • Legend of Heroes In The Sky: Trials of Cold Steel III (Steam)
 • South Park: The Fractured But Whole (Steam)
 • CRSED: F.O.A.D. (Epic Games Store)
 • Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (Steam)
 • Farm Manager 2018 (Steam)
 • Farmer’s Dynasty (Steam)
 • Fate Seeker (Steam)
 • Lara Croft and the Temple of Osiris (Steam)
 • Metro: Last Light Redux (Epic Games Store)
 • Stay Out (Steam)
 • Thea 2: The Shattering (Steam)
0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments