Објавен е датумот за Е3 2021!

ESA даде изјава за датумот Е3 2021, кој ќе се одржи дигитално и бесплатно.

Датумот Е3 2021 е објавен од Асоцијацијата на софтвер за забава (ESA). Соодветно на тоа, настанот ќе се одржи само дигитално и бесплатно помеѓу 12-15 јуни. ESA верува дека Е3 ќе се врати во јуни 2022 година како жив, физички настан во конгресниот центар во Лос Анџелес.

Виртуелните преноси и соопштенија на настанот ќе бидат достапни на Интернет преку сите поголеми видео платформи, како и порталот Е3 2021 и апликацијата за поддршка на мобилни телефони. Xbox, Nintendo, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Warner Bros. Имиња како Игри и Кох Медиа веќе потврдија дека ќе бидат на настанот за да ги покажат своите идни игри. Од друга страна, Sony, Square Enix, Electronic Arts и Activision Blizzard најверојатно ќе организираат свои настани.

Стенли Пјер-Луис, претседател и извршен директор на ESA, рече за Е3 2021: „Повеќе од две децении, Е3 беше најголемиот простор за прикажување на најдоброто што може да го понуди индустријата за видео игри во поврзувањето на светот преку игрите. Ние го трансформираме овогодинешниот Е3 во поинклузивен настан, но сепак ќе се обидеме да ги возбудиме обожавателите со одлични промоции и инсајдерски можности што го прават овој настан неопходен центар на видео игрите “.

Во меѓувреме, специјални медиуми неколку дена пред Е3 ќе се одржат помеѓу 7-11 јуни.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments