Објавен Halo Infinite гејмерски хардвер

Гејмерски хардвер со Halo Infinite од Razer и 343 Industries

Инвеститорот за Halo Infinite 343 Industries и Razer најавија партнерство за развој на лиценцирани периферни уреди за игри за Xbox и компјутер за Halo Infinite.

Според соопштението за печатот, партнерството му овозможува на Razer да развива повеќе лиценцирани производи со Halo Infinite, вклучувајќи ги и уредите за игри и за Xbox и за компјутер.

Исто така, потврдено преку соопштението, разни тековни производи на Razer Xbox ќе бидат компатибилни со претстојните Xbox Series X, вклучувајќи ги и безжичните слушалки Nari Ultimate, Razer Turret и Razer Wolverine контролерот.

Покрај тоа, Razer објави дека развива целосна нова линија на производи за следната генерација конзола на Microsoft, кои треба да бидат објавени до крајот на годината.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments