Објавен капацитетот на батеријата на Samsung Galaxy Z Flip 3!

Според извори, уредот ќе има две батерии со капацитет од 2.300 mAh + 903 mAh.

Технолошкиот гигант со седиште во Јужна Кореја, Samsung се очекува да го претстави својата нова генерација смартфон што може да се превиткува Galaxy Z Flip во наредните месеци Додека дебатата за тоа дали следниот член на серијата ќе се вика Galaxy Z Flip 2 или Galaxy Z Flip 3, продолжуваат да доаѓаат нови информации за уредот.

Извештаите објавени од три различни регулаторни тела, Safety Korea, 3C и DEKRA, ги открија карактеристиките на батеријата на новата генерација Galaxy Z Flip. Сите извештаи велат дека претстојниот смартфон што може да се склопи ќе има систем со двојна батерија, сличен на претходната генерација на Galaxy Z Flip.

Според информациите добиени од изворите, Galaxy Z Flip 3 ќе има две батерии со капацитет од 2.300 mAh + 903 mAh како во оригиналниот модел Galaxy Z Flip. Во овој момент, иако вкупната батерија од 3.300 mAh изгледа недоволна за денешните услови, се вели дека Самсунг ќе направи некои оптимизации за подобрување на траењето на батеријата во новиот модел.

Кога станува збор за именувањето, изворите велат дека Самсунг ќе ја смета 5G повторувањето на оригиналниот Galaxy Z Flip како втора верзија на серијата и ќе скокне директно на бројот на моделот „3“. Така, новиот Galaxy Z Flip ќе го носи истиот број на модел како и Galaxy Z Fold 3, кој ќе биде претставен во наредните месеци.

Другите наводни карактеристики за Galaxy Z Flip 3 вклучуваат нов чипсет, 120 Hz дисплеј и поголем надворешен дисплеј. Ние ќе продолжиме да ве информираме доколку има нови случувања во врска со уредот.

0 0 vote
Article Rating

Поврзани вести

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments